Home > Články > Tři za cenu dvou: Plzeň postoupila ze skupiny a postupuje i v play-off

Tři za cenu dvou: Plzeň postoupila ze skupiny a postupuje i v play-off

Jakkoli včerejší dva duely skupinové fáze nevypadaly pro Plzeň nikterak slavně, čtvrteční den byl doslova jinou pohádkou.

Západočeši odehráli tři utkání, z nichž jedno bylo doslova utkáním zadarmo, ale to bychom předbíhali. Pojďme si druhý hrací den projít pěkně postupně.

Definitivní konec pro Finy

První utkání dne proti nám postavilo finskou Vaasu, která v tabulce nakonec obsadila poslední, tedy čtvrtou, pozici. Utkání to ale bylo vyrovnané a poměrně dramatické. Na první branku utkání jsme čekali až do patnácté minuty, kdy se prosadil finský Lehtikevari, a Plzeň tak musela opět dotahovat ztrátu. To se podařilo neuvěřitelné dvě vteřiny před první sirénou, kdy na 1:1 vyrovnával Panuška.

Duhou půli zahájil mnohem lépe plzeňský výběr, který v osmnácté minutě utkání odskočil o dvě branky. Nejdříve se prosadil Smrčka, na kterého navázal Grulich. Ani tento příjemný náskok ale nezajistil závěr bez dramat. Ještě v oné osmnácté minutě snížil Mäntymaa, na kterého navázal o čtyři minuty později Koitto a utkání se tak znovu vyrovnalo. O, nakonec rozhodující, trefu se postaral v čase 23:49 Jandík, a zajistil tak Plzni první výhru na turnaji.

„Za mě jsme zápas odehráli ve velmi dobrém tempu, jakkoli se spíše hrálo nahoru/dolu. Je pravda, že v pouhých deseti lidech to pro nás bylo velmi náročné, ale každý si odmakal to své. Děkuji klukům, fanouškům i hlavnímu trenérovi.“ Doplnil po vítězném utkání kapitán Plzně.

Kontumace Hradce a vyřazení Švédska

Po postupu ze třetího místa ve skupinové fázi turnaje nastala fáze vyřazovací, a nutno uznat, že to bylo velmi záživné florbalové odpoledne. Prvním soupeřem Plzně v play-off byl Hradec Králové, který se ale na turnaj nedostavil, a tak, z rozhodnutí vedení turnaje, bylo toto utkání kontumováno 5:0 ve prospěch Plzně. Prvním vážným soupeřem v této hlavní části turnaje se tak stal švédský Warberg.

Proti němu náš tým započal velmi zodpovědnou hrou a po trefách Sobka a Šrouba zaslouženě ovládl první poločas tímto dvoubrankovým rozdílem. Druhý poločas však nabídl o něco zajímavější zápletku. V devatenácté minutě se Švédsko dostalo na dostřel díky Alvelyckovi, který zdramatizoval na 1:2. Západočeši se však v čase 22:04 vrátili na dvoubrankový náskok díky trefě Panušky.

Pětadvacátá minuta utkání přinesla poslední pokus Švédska o zvrat, kdy na 2:3 snížil Kollberg. Posledních 60 vteřin utkání pak patřilo jen a pouze Plzni, kdy do prázdné brány na 2:4 zvýšil Denisov a na konečných 2:5 upravil Grulich.

Toto povedené utkání tak poslalo Warberg do play-off B, kdežto Plzeň pokračuje v „hlavním“ play-off.

„Zápas proti Švédsku jsme zvládli velmi dobře a nerozhodil nás ani velmi početný kotel, který s naším soupeřem dorazil. Velké poděkování patří celému týmu, fanouškům i Honzovi Vokáčovi.

Zítřejší den zahájíme utkáním se švýcarským Chur Unihockey v 11:50. Pokud se nám podaří projít i přes tohoto soupeře, zasáhneme do čtvrtfinálových soubojů.