Home > Články > Švýcarsko a Tatran nad síly Plzně

Švýcarsko a Tatran nad síly Plzně

Prague Games den první

Bez výrazné nadsázky by se dalo říci, že se jednalo o typický první turnajový den, kdy se všechny týmy seznamují s novou halou, novými soupeři a obecně novým prostředím. První hrací den Prague Games roku 2024 připravil Plzni dva těžké zápasy, ze kterých ale tým ze západu Čech vyšel bodově naprázdno.

Souboj se Švýcarskem rozhodly zbytečné chyby

První utkání turnaje proti Plzni postavilo celek UVSGA, který předvedl klasickou koncentrovanou hru, na kterou jsme od Švýcarů zvyklí. Průběh utkání však vůbec nevypadal beznadějně.

Na první branku se čekalo poměrně dlouho- skóre otevřel až ve třinácté minutě Honegger, který tak poslal Švýcary do vedení. Necelou minutu před koncem první půle se hosté radovali ještě jednou- tentokrát zásluhou Denzlera.

Druhá půle však vypadala o poznání lépe a po snížení, o které se po Chaloupkově nahrávce postaral Grulich, začalo být utkání znovu velmi vyrovnané. V závěru prvního duelu se s vyloženými šancemi doslova roztrhl pytel, bohužel ale v neprospěch Západočechů. Na 1:3 zvyšoval Denzler, pro něhož se jednalo o druhou branku v utkání, a neuplynuly ani dvě minuty a skóre bylo 1:4. Plzeň utkání ale nezabalila a měli jsme možnost vidět poslední pokus o vzdor, kdy na 2:4 snížil Denisov.

Jakékoli šance na první body ale třicet vteřin před koncem utkání rozprášil Denzler, který zkompletoval hattrick a upravil na konečných 2:5 z pohledu Plzně.

„Byl to klasický první zápas turnaje, kdy se nepochopitelně musíme vždy seznámit s hrou. Bohužel jsme se nevyvarovali školáckým chybám, a to nakonec rozhodlo první utkání na turnaji. Uznání zcela jistě zaslouží výkon brankáře, který nás po celou dobu utkání držel ve hře. Proti Tatranu musíme být ve všech aspektech naší hry lepší.“ Komentoval po utkání trenér týmu Jan Vokáč.

Pekelná minuta Tatranu rozhodla druhý duel

Není zřejmě žádným překvapením, že Pražané patří mezi favority skupiny. O to větší radost nám činí fakt, že bylo toto utkání velmi vyrovnané s možná až nečekaným průběhem.

Do utkání vstoupila lépe Plzeň, která se dostala do vedení zásluhou Denisova, který v sedmé minutě otevřel skóre. Plzeň o několik vteřin později měla velkou příležitost upevnit vedení, ale přesilovou hru po vyloučení tatranského Padevěta hráčí FBC nezvládli. Za pomoci velmi otřepaného sportovního přísloví nedáš-dostaneš tak Tatran v osmé minutě vyrovnal Zásluhou Benetky.

Úvod druhého poločasu se Plzni opravdu nevydařil. Dvě poměrně rychle inkasované branky přinesly Tatranu dvoubrankový náskok. Ten se, pro toto utkání hostující, Plzni podařil stáhnout velmi rychle. Nejdříve se v čase 24:45 prosadil Nosek, na kterého v čase 26:19 navázal Šroub, a bylo vyrovnáno!

Necelé čtyři minuty před koncem utkání se tak začínalo opět od nuly, a vypadalo to, že bychom se mohli dočkat prvních bodů na turnaji. Poslední půl minutu bych však mohl volně parafrázovat

klasikem z Černých baronů. „Takový Tatran má v závěru utkání kadenci ta-ta-ta-ta-ta. Někdy ještě mnohem rychlejší.“

Pouhých 26 vteřin stačilo domácímu Tatranu na vstřelení tří branek a definitivní rozplynutí plzeňských nadějí na první body v turnaji.

„Kvalitní výkon proti favoritovi skupiny. Výsledek pro nás až krutý. Celý zápas jsme odváděli výborný výkon, který byl podpořen neuvěřitelnou týmovostí. Hrát celé utkání vyrovnaně s týmem jako je Tatran, ba co víc, dostat ho do úzkých, to se opravdu nestává každý den.“ Doplnil po utkání trenér týmu.

FBC Plzeň tak po prvním hracím dnu drží ve skupinové tabulce třetí místo.