Home > Články > Z Hradce jsme body nepřivezli a čeká nás play down

Z Hradce jsme body nepřivezli a čeká nás play down

Áčko prohrálo v Hradci 11:4. Utkání se lámalo ve druhé třetině, ve které hosté odskočili na rozhodující náskok. Nyní je tak jisté, že své působení v 1. lize budeme muset uhájit v bojích o udržení.

MUŽI A

⚔️FbC Respect Hradec Králové vs FbC Plzeň 11:4

Domácí tým do utkání vstoupil lépe a od prvních minut převzal otěže utkání. To vyústilo vstřelením první branky v polovině první třetiny. Náš tým se do zápasu postupně dostal a začátkem druhé třetiny stav zápasu srovnal z přesilovky Zábran.

Domácí ovšem bohužel dvěma góly rychle odpověděli. V průběhu druhé třetiny se pak lámalo celé utkání. Náš tým své vypracované šance nedokázal proměňovat, naopak domácí využili každého zaváhání v naší obraně a podruhé do šaten jsme šli za stavu 5:2.

Ve třetí třetině už se hra otevřela a několik gólů v závěrečných minutách nakonec zastavily skóre utkání na nelichotivém stavu 11:4 pro domácí. Tato prohra znamená konec nadějím na naší účast v play off, svoje působení v 1. lize musíme uhájit v bojích o záchranu.

„Dnes jsme chtěli ještě udržet naději na play off, nicméně soupeř byl dnes lepší, především v prvních dvou třetinách. My jsme si nechali dát laciné branky, neproměnili jsme některé příležitosti, výsledek je sice zkreslený závěrečnou hrou bez brankáře, ovšem důležité je to, že jsme bez bodů. Teď se musíme dobře připravit na play down“, říká po zápase Matouš Hrdlička.

Ještě nás ovšem čekají dvě kola v základní části, ve kterých půjde o hodně. Naši hráči budou chtít uhájit svojí pozici na 11. místě tabulky, která pro play down znamená dobrou výchozí pozici. V neděli se doma od tradičních 17h utkáme s Ústím, na poslední kolo pojedeme týden na to do Brna.