Home > Články > Souhrn jedenáctého herního víkendu

Souhrn jedenáctého herního víkendu

Mužům A se tentokrát nedařilo. Junioři byli naopak stoprocentní. Jak se vedlo ostatním kategoriím? Přečtěte si souhrn jedenáctého herního víkendu!

MUŽI A

⚔️ FBŠ Hummel Hattrick Brno VS FbC Plzeň 7:1

💬 Vyjádření trenéra Václava Michálka:
V utkání jsme se soupeřem drželi krok až do padesáté minuty utkání, kdy při našem výpadku jsme obdrželi v rámci jedné minuty hned tři branky a to rozhodlo zápas. Hattrick má dostatečně zkušený tým, aby si takový náskok pohlídal a ani náš závěrečný tlak nepřinesl zdramatizování utkání. Potvrdila se naše hrůzostrašná bilance z venkovních hřišť, kde jsme ještě nebodovali v plném rozsahu.

⚔️ FbC Plzeň VS BUTCHIS 3:9

Podobný průběh utkání jako ve čtvrtek v Brně. Kdy jsme schopni s papírovým favoritem utkání držet krok skoro po celý zápas a pak díky několika individuálním chybám inkasovat laciné branky, které nás položí. S utkáním proti Pražanům jsem maximálně nespokojen, neboť jsme nebyli schopni dodržovat taktické věci a zbytečně jsme se zabývali faktory, které nás rozptylovali.

JUNIOŘI

⚔️ FbC Plzeň VS FBC Liberec 12:8

⚔️ FbC Plzeň VS FBC Česká Lípa 7:4

💬 Vyjádření trenéra Martina Klána:
Sobotní zápas proti Liberci byl zatím jeden z nejlepších, který jsme v letošní sezóně odehráli a odměnou nám byly 3 body. Kluci splnili veškeré taktické pokyny. Klíčem k úspěchu byla především střelba ze střední vzdálenosti, která dělala soupeři problémy. Zvládli jsme vyhrát každou třetinu a vytvořili jsme si dostatečný náskok do závěrečné pasáži hry, ve které nás ani hra 5:6 nikterak více neohrozila. Třešničkou na dortu byl šestigólový Mrvík a výborně chytající Bery v bráně. Věřím, že z tohohle zápasu můžeme těžit i do budoucna. Děkuji soupeři za zkušenost.

Nicméně nedělní zápas byl úplně odlišný. Přišlo nám, že se soupeř porazí sám. Nesvědčily nám ani souboje u mantinelů, ze kterých máme několik drobných zranění. Na zápase byl pozitivní pouze výsledek a pro nás vztyčený varovný prst na následující víkend, ve kterém budeme potřebovat koncentraci po oba hrací dny.

DOROSTENCI

⚔️ FbC Plzeň VS Florbal Chomutov 2:5

⚔️ FBC FAT PIPE Vipers Most VS FbC Plzeň 3:4

💬 Vyjádření trenéra Ondřeje Horažďoského:
V prvním zápase proti Chomutovu jsme v prvních dvou třetinách měli velice slušnou hru na naší obranné polovině. Bohužel útočná už nebyla úplně ideální. Ve třetí třetině se nám nepovedlo první 5 minut, kde jsme zbytečně inkasovali. V druhém zápase už jsme k dobré obraně přidali i dobrou hru na útočné polovině a zaslouženě vyhráli.

ŽENY

⚔️ FbC Plzeň VS TJ Plamen Chodov 1:0

⚔️ Florbal SokolovVary VS FbC Plzeň 3:3

💬 Vyjádření trenéra Marka Lukeše:
Ženy vyrazily v neděli do dalekých Františkovo Lázní s myšlenkou na první letošní body a dlouhá cesta se jim zjevně vyplatila.
Celkově jsem dnes s herním projevem spokojen. První zápas byl z obou stran velmi kvalitní a oba týmy měly nespočet šancí. Hodně nás v něm podržela naše brankářka a velmi kvalitní obrana. Druhý zápas byl z naší strany střelecky konečně lepší, ale z malých individuálních chyb dostáváme naše soupeřky zpět do zápasu. Holky to ale nevzdaly a i díky tomu se nám povedlo vyrovnat. Děkuji holkám za předvedené výkony a musím každou z nich pochválit za to, jak k zápasům přistoupily. Doufám, že v tomhle směru budeme teď pokračovat a 4 body nebudou v tabulce poslední.

STARŠÍ ŽÁCI WHITE

⚔️ FbC Plzeň FB Hurrican Karlovy Vary BLUE 0:5

⚔️ FbC Plzeň VS FBŠ Gorily Plzeň 3:2

⚔️ FbC Plzeň VS SK Jiskra Domažlice 11:0

💬 Vyjádření trenéra Michaela Brabce:
White tým stržů čekaly další 3 zápasy na turnaji prvního koše. První zápas s Karlovými Vary jsme neodstartovali dobře a hra vypadala naprosto vyrovnaně. V druhé půlce jsme se značně zlepšili a konečně jsme byli schopný se dostat a usadit na útočné polovině. Bohužel neumíme správně vyhodnocovat situace a naše zakončování, přesto že na něm pracujeme, je naprosto šílené. 26 střel na branku, 0 gólů. S Gorilami jsme i přes výhru neodehráli dobrý zápas a dělala nám problém rozehrávka. V průběhu jsme se zlepšili, ale přesto jsme se naší hloupostí nevyvarovali napínavému konci. Poslední zápas s Domažlicemi bych také nenazval dobrým, nicméně aspoň zde jsme ukázali určitou kvalitu v útoku. Závěr turnaje byl velmi napínavý, naštěstí zůstáváme v prvním koši a máme teď před sebou několik podnětů, které musíme do příštího turnaje za 3 týdny významně zlepšit.

STARŠÍ ŽÁCI BLUE

⚔️ FbC Plzeň VS FBC Rokycany 7:4

⚔️ FbC Plzeň VS FBŠ Gorily Plzeň Tlučná 2:4

⚔️ Florbal Sokolov VS FbC Plzeň 7:1

Sváteční dopoledne strávili starší žáci na palubovce FBC Rokycan. Odehráli celkem tři utkání, ve kterých dokázali držet krok se soupeři a i když tomu některé výsledky nenasvědčují, byli důstojným soupeřem.
Do zápasů jsme šli s jasnými cíli a snahou dodržet veškeré taktiky, které jsme si řekli. Kluci zápasy odmakali na výbornou a dodržovali přesné instrukce. Škoda některých základních chyb, ale i tak domů vezeme 3 body a můžeme se dál soustředit na tvrdou práci.

💬 Vyjádření trenéra Jiřího Wintera:
V neděli odehráli další turnaj naši mladší žáci WHITE. Kvůli řadě nemocným nám chybělo hodně hráčů, ale kluci díky tomu měli více času ve hře a mohli se lépe soustředit na své individuální cíle. K turnaji jsme přistoupili individuálněji než obvykle a to tak, že si každý hráč i gólman sám zvolil zaměření, na které se celý turnaj soustředil a zlepšoval se v něm. Jak je již našim zvykem, tak zápas od zápasu jsme se zlepšovali a na konci si každý mohl říct, že vylepšil své individuální dovednosti. Další turnaj nás čeká za 2 týdny a my víme na čem zase pracovat.

PŘÍPRAVKY

⚔️ FBŠ Slavia Plzeň red VS FbC Plzeň 1:7

⚔️ FbC Plzeň VS Florbalová akademie Plzeň 4:2

⚔️ FbC Plzeň VS Florbal Tachov černí 5:0

💬 Vyjádření trenéra Vojtěcha Kuneše:
Přípravkáři odehráli svůj další ligový turnaj. Během turnaje bylo k vidění spousty hezkých akcí a správného florbalového nadšení. Pozitivem určitě může být, že se zlepšujeme ve hře na balonku a naši hráči se prezentují aktivní hrou po hřišti. Doufám, že si všichni zúčastnění turnaj užili. Děkuji hráčům za reprezentaci.

O tomto víkendu vyrazily na svůj třetí turnaj i dva týmy našich minipřípravek. Turnaj odehrály v Area D v Plzni.