Home > Články > Souhrn dvacátého třetího herního víkendu

Souhrn dvacátého třetího herního víkendu

O víkendu bohužel skončila sezóna pro naše Áčko a následně i pro naše juniory. Ostatní kategorie ale dále pokračují. Naši dorostenci suverénně ovládli oba dva zápasy. Své turnajové dny mají za sebou i mladší žáci, elévové a přípravky.

MUŽI A

⚔️ Kanonýři Kladno

💬 Vyjádření trenéra Václava Michálka:
Osmifinálová série s Kanonýry Kladno pro nás skončila neúspěchem. V prvním utkání na venkovním hřišti jsme plnili taktickou přípravu na soupeře a obraz hry byl v náš prospěch. I přes nepříznivý stav jsme dokázali vedení strhnout na svojí stranu. Bohužel pár minut před koncem jsme vyprodukovali několik chyb a soupeř je dokázal potrestat a připsat si první výhru v sérii.
Do druhého utkání jsme vstoupili před skvělou domácí kulisou výborně. Bohužel, jsme poté přestali plnit pokyny trenérů a Kladno i s dávkou štěstí toho maximálně využilo a dostalo se do vedení. Ve druhé třetině se nám povedlo dostat zpět do zápasu. V poslední části utkání soupeř ukázal, jak zkušené hráče ve svých řadách má, i když jsme v určitých pasážích dokázali soupeře dostat pod tlak, tak vytoužené vyrovnání nepřišlo a Kladno si připsalo druhé postupové vítězství.
Touto cestou bych rád poděkoval všem fanouškům, kteří nás podporovali a vytvořili tak super domácí atmosféru po celou sezónu.

JUNIOŘI

📍SH Bios Kladno

📍MSH Lokomotiva Plzeň 2

💬 Vyjádření trenéra Martina Klána:
V sobotním venkovním zápase se nám nepodařila chytnout první třetina. Výsledek neodpovídal předvedené hře i tak jsme bohužel šli do šatny za stavu 0:5. Do druhé třetiny jsme si vyjasnili pár detailů a začalo to šlapat, zvládli jsme stáhnout manko na 7:6. Soupeř poté přidal na důrazu, my jsme začali bláznit směrem dopředu a pomalu docházeli síly. Konečná prohra 10:6 znamenala, že doma musíme vyhrát, nicméně očekávání od domácího zápasu bylo dobré. Včerejší domácí zápas byl naprosto odlišný od zápasu na Kladně, nevycházelo nám nic, co jsme potřebovali a soupeř opět trestal každou svou větší šanci. Tentokrát jsme se do zápasu vůbec nedostali a zaslouženě prohráli 8:2 čímž pro nás skončila sezóna. Soupeř nám v play-off udělil lekci z produktivity a ukázal dravost a rychlost ve finální fázi zakončení, což nám zlomilo vaz. Pro nás historický úspěch a mnoho nových zkušeností pro další práci. Děkuji klukům za sezónu.

DOROSTENCI

⚔️ FBC DDM Kati Kadaň

⚔️ FBC FAT PIPE Vipers Most

💬 Vyjádření trenéra Jiřího Laubera:
V sobotu jsme odehráli další dva zápasy před domácím publikem. První zápas nás čekala Kadaň. Výborně jsme vstoupili do utkání, podařilo se nám vstřelit branku už v úvodních vteřinách hry. Naší aktivitou jsme si dokázali rychle navýšit vedení. Dobrým tlakem na obrané polovině jsme soupeři nepustili k mnoha šancím. Naší aktivní hrou jsme vybojovali spousty balonků, které ústili i k hromadě šancí na útočné polovině a permanentně jsme ohrožovali soupeřovu branku. V podobném duchu se odehrával celý zápas, kde jsme si připsali výhru s čistým kontem. Druhý zápas nás čekal Most. Soupeř je známí tím, že hraje tvrdý a důrazný florbal. Do zápasu se nám povedlo vstoupit opět dodře. Soupeř byl hodně statický a my jsme si dokázali vybudovat náskok. Ve druhý třetině jsme se přestali soustředit na náš výkon, začali jsme řešit soupeře a rozhodčí. Ty bohužel řízení celého zápasu silně nezvládli. V některých situacích se ani neshodli, co odpískali za faul. Nastavili příliš nízký metr a hra moc nepřipomínala florbal. Jeden faul střídal druhý, až jsem se bál o zdraví našich hráčů. Ve třetí třetině jsme se opět začali soustředit samy na sebe. Navýšili jsme své vedení a zápas dohráli. Tenhle utkání nás posunul ne po florbalové, ale po psychické stránce. Jsem rád, že jsme zápas úspěšně zvládli. Věřím, že musel být pro hráče velice náročný. Kluků děkuju za bojovnost a předvedený výkon a divákům za podporu.

MLADŠÍ ŽÁCI BLUE

⚔️ Florbal Tachov

⚔️ FBŠ Gorily Plzeň

⚔️ FBŠ Slavia Plzeň white

💬 Vyjádření trenéra Jiřího Wintera:
Další ligový turnaj v 1. koši pro nás znamenalo utkání s Tachovem, plzeňskou Slávií a plzeňskými Gorilami. To jsou pro nás již známí soupeři, kterým máme, co vracet. První zápas jsme odehráli proti Florbal Tachov, který jsme vyhráli díky jedinému vstřelenému gólu. Proti Gorilám a Slávii jsme již vstřelili více gólů, bohužel jsme jich ale i více dostali. Z turnaje tak máme pouze jednu výhru. Celý turnaj nás trápila nízká aktivita a to jak v útoku, tak v obraně. Nejvíce to bylo vidět v zápase proti Tachovu, kdy první půlku jsme hráli vyrovnaný zápas s šancemi na obou stranách. Do druhé půlky jsme ale zvýšili aktivitu a jediným týmem, kdo měl šance, jsme byli my. Do dalších zápasů jsme aktivitu již zlepšili, ale stále to bylo málo. Naše hra je postavená na vysoké aktivitě a napadání, což jsme nedělali úplně dobře. Soupeř tak využil našich zaváháních a rozhodl zápas.