Home > Články > Souhrn dvacátého druhého herního víkendu

Souhrn dvacátého druhého herního víkendu

O uplynulém víkendu byli stoprocentní pouze starší žáci WHITE. Juniorům se dařilo v neděli, mužům se ale domácí utkání nepovedlo. Jeden bod přivezly ženy. Muži B si bohužel připsali dvě prohry.

MUŽI A

⚔️ Florbal Ústí

💬 Vyjádření trenéra Václava Michálka:
Úvodní část utkání se nesla ve znamení čekání na chybu soupeře a hra byla z obou stran dost opatrná. I přesto jsme inkasovali dvě branky a měli, co dohánět. Ve druhé třetině jsme po inkasované brance dostali Ústí pod tlak a to neslo svoje ovoce. Osobně si myslím, že rozhodující moment utkání byl neuznaný gól, který podle mého názoru byl regulérní a mohl zahájit náš obrat v utkání. Do poslední třetiny jsme nevstoupili dobře a v rámci šesti minut jsme inkasovali tři branky na které jsme již nedokázali zareagovat i přes mnoho vyložených šancí.

JUNIOŘI

⚔️ FD Teplice

💬 Vyjádření trenéra Martina Klána:
Sobota se nám vůbec nedařila dle představ, nechytli jsme začátek utkání, mysleli jsme si ze se soupeř porazí sám a svou laxností jsme zaslouženě prohráli. Po vyjasnění několika věcí jsme šli do nedělního utkání více disciplinovaní, ze začátku bylo utkání hodně opatrné, do trháku jsme šli až ve druhé třetině, poté se bohužel projevila značná nervozita, jelikož všichni věděli, ze jde o hodně a v závěrečné pasáži hry jsme připustili drama. Nicméně jsme zvládli zápas vyhrát v poměru 10:9. Kolem osmé hodiny večer si nás poté do play-off vybrali Kanonýři Kladno. Pro nás to bude opacko z předkola CE ligy a soupeři máme co vracet. Domácí utkání je plánováno na pondělí 27.2. Od 19:45.

MUŽI B

⚔️ SPORT CLUB Klatovy

⚔️ T.J. Sokol Koterov

💬 Vyjádření trenéra Vojtěcha Řeřichy:
Podruhé v sezóně se Muži B vydali poměřit síly do haly v Klatovech. Oproti minulému dvojzápasu jsme vyráželi v dost obměněné sestavě. První zápas byl s domácím týmem Klatov. Ze začátku jsme si nevypracovali moc šancí, vlastní chyby a špatné rozebírání hráčů znamenaly v polovině zápasu skóre už 4:0 pro Klatovy. Poté jsme se ale dokázali vzchopit a zápas, ku překvapení všech v hale, začít dramatizovat díky vyšší aktivitě. Ovšem soupeř zvládl lépe koncovku utkání, která se nám vyloženě nepovedla a vyústila v naší prohru 5:6. Druhý zápas jsme vyzvali Koterov, jeho hráči nám dělali obrovský problém s jejich pohybem a rychlou kombinací, na kterou jsme nedokázali reagovat. I když se nám celkem dařilo proměňovat šance, tak soupeř stejně dokázal v dosti vyhroceném utkání vždy najít gólovou odpověď a ani dlouhá přesilovka v náš prospěch nám nepomohla zápas zdramatizovat a tak jsme i druhý zápas prohráli, tentokrát 5:10. Doufám že na příští poslední kolo ligy se už lépe vyspíme a předvedeme kvalitnější výkon. K těm by nám mohla pomoci i podpora diváků a tak doufám, že skalní fanoušci nás dorazí podpořit 11.3. do Šťáhlav.

ŽENY

⚔️ FBC ROKYCANY

⚔️ TJ Plamen Chodov

💬 Vyjádření trenéra Marka Lukeše:
V neděli jsme odehráli ve Františkovo Lázních dvě skvělá utkání. Bohužel i přes to se nám povedl získat jen jediný bod, když jsme dokázali držet krok s vedoucím týmem z Rokycan. V druhém zápase s TJ Plamen Chodov nám bohužel nevycházela koncovka a dopláceli jsme v jistých situacích na naši docházku na tréninkách. I tak holky chci pochválit. Jsou před námi poslední 4 zápasy, na které se teď budeme velmi soustředit a pokusíme se v nich urvat co nejvíce bodů.

STARŠÍ ŽÁCI WHITE

⚔️ FBŠ Gorily Plzeň

⚔️ Florbal Tachov

⚔️ FB Hurrican Karlovy Vary BLUE

💬 Vyjádření trenéra Michaela Brabce:
Poprázdninový turnaj naše kluky zastihnul ve skvělém rozpoložení a po 3 kvalitních výkonech si odvážíme první místo v turnaji. Přitom jsme nezačali dobře a první polovina zápasu s Gorilami byla ve znamení turnaje posledního, tedy obrovské nekvality. Druhá polovina už byla lepší a i přes obdržené góly po individuálních chybách jsme ji zvládli dobře. Po několika spálených šancích jsme půl minuty před koncem překlopili výhru na naší stranu. Zápas s Tachovem byl na jednu branku, víc než 1 gól jsme asi dostat nemohli, problém nám dělala tvorba šancí. Zlepšili jsme se ale konečně v přechodu do útoku, což byl náš turnajový cíl. Na závěr Karlovy Vary, zápas s možná nejvyšší kvalitou z obou stran v celé sezóně, několikrát se překlopilo skóre, ale až na prvních několik minut zápasu jsme dle našeho pohledu vyhráli zaslouženě. V důležitých momentech, kdy se lámal chleba, byli naši kluci maximálně soustředění na výkon a úkoly na hřišti, což se o soupeři říct nedalo. Jsem za to hrozně rád, nejednou nás to už taky vytrestalo.