Home > Články > A-tým prohrává na Kladně, juniorka bere z víkendu 3 body

A-tým prohrává na Kladně, juniorka bere z víkendu 3 body

Mužský tým sobotní utkání na Kladně nezvládl a prohrál 2:9. Juniorka z pátečního zápasu na Panthers bere výhru, sobotní derby proti Gorilám ovšem pro nás neúspěšné.

MUŽI A

⚔️ Kanonýři Kladno vs FbC Plzeň 9:2

Mužský tým na Kladně neuspěl a i podruhé v sezóně proti Kanonýrům prohrává vysokým rozdílem. Již od samotného začátku utkání domácí tým diktoval tempo a hrálo se především na naší obranné polovině. První třetina skončila poměrem 0:3 pro Kladno.

Do druhé třetiny jsme vstoupili mnohem více zaměření na bránění a díky tomu jsme eliminovali větší nebezpečí před naší brankou. Kladenští se prosadili jednou, a to přesilovkovým gólem.

V polovině třetí třetiny v oslabení unikl Brabec a gólem na 1:4 ještě vykřesal naději na zdramatizování závěru utkání. Bohužel prakticky hned na to se domácí opět prosadili. V závěru utkání jsme zkoušeli ještě hru v 6, která sice přinesla úpravu skóre z hole Tomáška, ovšem i 3 góly pro domácí tým.

Áčko má před sebou nyní domácí utkání proti pražské Orce, a to v neděli od tradičních 17h.

SPOJENÍ JUNIOŘI

⚔️ Panthers Praha vs Akademie FbC Plzeň & FBŠ Slavia 5:7
⚔️ FBŠ Gorily Plzeň vs Akademie FbC Plzeň & FBŠ Slavia 7:4

Juniorka byla o tomto víkendu jako na houpačce. V pátek jsme dohrávali odložené utkání na půdě Panthers, kde jsme velmi vyrovnané utkání zvládli překlopit na naší stranu a odvezli si z Rudné důležité 3 body.

Spokojený byl po zápase i Jan Polomis. „Dnes zápas jako na houpačce. Chvílemi jsme byli lepší my, chvílemi soupeř. Ve druhé třetině dominoval soupeř a vytvořil si náskok. Ve třetí třetině jsme ovšem přišli otočit zápas a bojovností se nám vytoužený cíl podařil. Děkuji klukům za tuhle otočku. Kvůli tomu máme ten sport tak rádi“, říká po utkání.

Sobota se ale nesla v jiném duchu. Na plzeňské Area D jsme se v plzeňském derby utkali s Gorilami, oproti Panterům tedy s týmem z druhého konce skupiny. Roli favorita v tomto utkání jsme ale nezvládli. Gorilí hráči byli do tohoto derby zápasu lépe mentálně připraveni a odnášejí si z něj 3 body.