Home > Články > Souhrn druhého herního víkendu

Souhrn druhého herního víkendu

Neúspěšnou sobotu, kde jsme prohráli, co se dalo, vystřídala úspěšná výherní neděle.

Muži A

V neděli mužské Áčko odehrálo 2. kolo Národní ligy západ, kde se utkalo proti pražským Panthers. Po úporné porážce z minulého roku si tak naši muži přivážejí z Rudné lepší vzpomínky.

Panthers Praha - FbC Plzeň 3:4 (0:0, 2:4, 1:0)

Sestava a branky: Bezděk, Ščurko - Khek, Štejr, Kuneš, Buchta (39.), Nový (27.), Plachý, Šůs, Faitenhanzl, Zábran (23.), Horažďovský, Vošta, Lapuník, Tomášek, Täuber, Winter (28.)

Hráč utkání: Václav Zábran

Komentář trenéra Pavla Strejčka: ,,Utkání s Panthers bývají obvykle vypjatá. Dnešní utkání bylo vyrovnané, přesto jsme měli v některých částech utkání navrch. Co nám rozhodně nechybělo, byla bojovnost, dneska jsme byli bojovnějším týmem. Na hráčích bylo vidět, že chceme víc než soupeř a týmovým výkonem jsme utkání dovedli do vítězného konce. Hráli jsme trpělivě a ty góly prostě přišly. V utkání jsme předvedli několik pohledných akcí. Na tom je dobré stavět, nicméně je potřeba zjednodušit koncovku a dát tomu větší přímočarost. Co bych ještě zmínil z kladů utkání, je zlepšená komunikace na hřišti i mimo něj. Prostor pro zlepšení je určitě v obraně, zejména na naší obranné polovině. Problém nám dělalo zejména zdvojování, ke kterému prakticky z naší strany nedocházelo a přebírání. U přesilovky by bylo lepší, kdyby nebyla, ta asi nemá cenu komentovat, ta se opravdu nepovedla. Tam jsme mohli soupeři odskočit. a mít závěr utkání ve větším klidu. Nicméně tři body jsou doma a to se počítá."


Junioři

Juníci odehráli první zápas týdně neobvykle ve středu.

FbC Plzeň - FB Hurrican Karlovy Vary 5:7 (2:3, 2:1, 1:3)

Sestava a branky: Eret, Bejm - Pešek (60.), Varta (22.), Řeřicha, Šíp, Fučík, Denisov, Konopík (29.), Páník, Kaas, Mrvík (8., 19.), Brabec, Hajšman, Sutner, Weber, Váchal, Štillip Baštýn

Hráč utkání: Vít Pešek

Komentář trenéra Matouše Hrdličky: ,,Zápas s Karlovými Vary byl vyrovnaný a také dost vyhecovaný, tak jak to v západočeském derby bývá. První třetina patřila hostům, druhá zase nám. Třetí byla opatrná a prakticky se čekalo na to, kdo dá první gól. To se povedlo hostům a my už jsme nestačili reagovat. Otevřeli jsme hru a přišly další góly. Škoda nepřesnosti na více stranách. Všechny góly jsme soupeři v podstatě darovali. Vše bylo po chybách. Ne, že by si nic nevypracovali, šance měli, ale neproměnili je a pochytal je opět výtečný Matouš Eret. Ale ty góly jsme jim namazali. A pak přišly další nepřesnosti, které zápas ovlivnily. Je to ohromná škoda, protože jsme z outsidera skupiny mohli být po dvou kolech lídři. Nicméně je na nás vidět zlepšení oproti minulému roku a hra se mi líbí daleko více."

Fotogalerie


V sobotu poté vyrazili za pražskými Bohemians, kde se bohužel projevil mezi týmy obrovský herní rozdíl.

Fbš Bohemians DDM Praha 7 - FbC Plzeň 18:1 (6:0, 3:0, 9:1)

Sestava a branky: Eret, Urban - Pešek, Varta, Ehm, Řeřicha, Šíp, Fučík, Denisov, Konopík (58.), Páník, Mrvík, Brabec, Sutner, Weber, Váchal, Štillip, Baštýn

Hráč utkání: Jaroslav Konopík

Komentář trenéra Matouše Hrdličky: ,,V sobotu nás čekal top soupeř. Tempo zápasu jsme nestíhali a prakticky po první třetině bylo rozhodnuto. Chtěl bych, abychom v takovýchto zápasech prokazovali alespoň snahu o nějakou lepší aktivitu."


Dorost A

Náš elitní dorostenecký tým odehrál o víkendu první turnaj sezony a rovnou přivezl plný počet bodů.

SK Meťák České Budějovice - FbC Plzeň 1:15 (1:9, 0:4, 0:2)

FbC Plzeň - FbC Písek 6:5 (2:2, 1:1, 3:2)

Sestava: Beran, Smazal - Janovský, Šik, Benedikt, Fučík, Denisov, Brejcha, Hájek, Kaas, Mrvík, Sobek, Vyčíchlo, Adamčík, Konopík

Komentář trenéra Matouše Hrdličky: ,,V neděli jsme si první zápas vyzkoušeli to, co na nás napáchala Bohemka v juniorské lize o den dříve. Musím říct, že to není skvělá zábava ani z jedné strany. I když je samozřejmě příjemnější být na té straně, co vyhrává. Druhý zápas proti Písku byl o dost zajímavější. Po celý zápas jsme měli převahu a hráli lépe než soupeř. Ten ovšem dokázal hrozit z nepříjemných brejků a celkem často je proměňovat. Na konci jsme využili přesilovku a ještě přidali pojistku do prázdné branky. Výsledek byl tedy 7:5 a na 6:5, jak je oficiálně uváděno. Snad se nám podaří na tyto výkony navázat a vysloužíme si postup do A koše, kde čekají velice atraktivní soupeři."


Starší žáci

O víkendu proběhly i dva turnaje starších žáků, z nichž jeden jsme pořádali.


Blue tým

Komentář trenéra Jaromíra Täubera: ,,S výkony v 1. koši být spokojeni nemůžeme, naše hra měla hodně nedostatků a bohužel byla odrazem docházky na tréninky z posledních týdnů. Zápasů jsme asi mohli vyhrát víc, ale vzhledem k výše zmiňovanému jsme si to asi ani nezasloužili. Nezbývá nám než se vrátit k pracovitosti, kterou hráči předváděli v červnu a na soustředění."


White tým

Komentář trenérky Kristýny Svobodové: ,,V sobotu 19.9 se konal turnaj starších žáků v Rokycanech. I když nám ze ¾ doplňovali sestavu naši mladší žáci, tak si upřímně myslím, že turnaj kluci zvádli dobře. Pochopitelně bylo znát, že nejsme sehraní, ale na tom v sezóně chceme s trenéry hodně zapracovat. Na další turnaje jsme poučeni a myslím si, že když vyřešíme pár malých chyb, co nám teď na turnaji chybělo, tak budeme odvážet ze zápasů dobré výsledky. Díky našim fanouškům, ale hlavně klukům, kteří bojovali až do konce."


Partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal
MŠMT
M?stský obvod Plze? 3
M?stský obvod Plze? 1
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
BSJ Group
Autoprodej Šrámek
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Unihoc
Zone