Home > Články > Opět nejtěsnější možný výsledek, tentokrát v náš neprospěch

Opět nejtěsnější možný výsledek, tentokrát v náš neprospěch

Muži na náchodské tentokrát nestačili. Dorostenci přináší z domácího turnaje tři body. Strži blue odehráli nejlepší turnaj v sezóně, whiti přes značné omluvenky trochu pohořeli. Elévci bojovali po vánocích spíše unaveně.

Muži A

Další kolo Národní ligy se po vánoční pauze hrálo v Plzni, kam přijel tým z Náchoda. První vzájemný zápas skončil ve prospěch našeho týmu v poměru 6:7. V první třetině byl na hřišti spíše náš soupeř, který jasně ovládl první část v poměru 0:3. Do druhé třetiny naši muži vstoupili o dost lépe a vyhráli ji 3:1 a snížili na stav 3:4. Na začátku poslední třetiny jsme dokázali vyrovnat, pak ale přišlo osudových devět vteřin, kdy jsme po dvou individuálních chybách obdrželi dvě branky a znovu začala stíhací jízda za vyrovnáním. Ta skončila pouze snížením na konečných 5:6 a první zápas v roce 2020 skončil bez bodového zisku.

FbC Plzeň - Florbal Primátor Náchod 5:6 (0:3, 3:1, 2:2)

Sestava a branky: Bezděk, Novotný - Štejr, Stelzer, Kuneš (28.), Nový, Šůs, Buchta, Zábran (58.), Vošta (47.), Lapuník (29., 39.), Němeček, Tomášek, Täuber, Winter, Malý

Hráč utkání: Jaromír Täuber

Komentář trenéra Václava Michálka: ,,Celý zápas rozhodla první třetina, kdy jsme do zápasu šli absolutně nekoncentrovaní a poté dvě po sobě jdoucí individuální chyby v krátkém časovém úseku v poslední třetině. Jinak si myslím, že od druhé třetiny jsme hráli dobře a byli na hřišti lepším týmem. Musíme zapracovat na zakončení, rozehrávce a hlavně si uvědomit, že musíme hrát od první do poslední minuty.

Dorost A

Tým dorostenců v neděli pořádal další turnaj 1. ligy dorostenců skupiny C. Na domácí půdě narazil na oba kvalitnější soupeře z druhé skupiny. V prvním zápase proti nám stál celek z Říčan, minulý vzájemný zápas skončil remízou 4:4. Od začátku utkání bylo vidět, že jde o vyrovnaný zápas, který může rozhodnout sebemenší chyba. Zápas plný emocí jsme zvládnuli a vyhráli 7:5.

FbC Plzeň - FBC Draci Říčany bílí 7:5 (2:1, 2:2, 3:2)

Druhý zápas byl proti Štírům z Českých Budějovic a byl náš první vzájemný. Zápas byl od začátku opatrný z obou stran, ovšem ve druhé třetině naši hráči vytvořili několik individuálních chyb, které soupeř dokázal potrestat. Do poslední třetiny jsme vstupovali za stavu 1:4 a věřili, že nepříznivý stav dokážeme ještě změnit. I přes skvělý výkon v poslední části jsme pouze snížili na konečných 2:4.

FBC Štíři České Budějovice - FbC Plzeň 2:4 (0:1, 4:0, 0:1)

Sestava: Beran, Bejm - Pešek, Varta, Ehm, Fučík, Denisov, Hora, Kaas, Brabec, Váchal, Jankovec, Štillip, Baštýn, Táborský

Komentář trenéra Václava Michálka: ,,S prvním domácím turnajem jsem spokojen. I přes prohru jsme ukázali stoupající formu a určitý posun ve hře. Musíme přestat dělat individuální chyby a můžeme myslet na výhry i proti stejně silným nebo lepším soupeřům. Chtěl bych touto cestou poděkovat rodičům za skvělou atmosféru primárně v prvním zápase a hráčům za výkony.

Starší žáci

Blue

V sobotu proběhl na Lokomotivě také turnaj starších žáků, kde se představily naše oba týmy. Na vzájemný zápas tentokrát nedošlo.

USK Akademik Cheb - FbC Plzeň blue 3:4 (2:2, 1:2)

FbC Plzeň blue - Florbalová škola Plzeň bílí 2:2 (1:2, 1:0)

Florbal Slavoj Tachov - FbC Plzeň blue 2:14 (2:8, 0:6)

Sestava: Beran, Smazal - Janovský, Ehm, Brejcha, Nový, Kaas Štěpán, Sobek Matěj, Hajšman, Papírník, Dragoun

Komentář trenéra Matouše Hrdličky: ,,Starší žáci předvedli nejlepší výkon za celou soutěž! V našem kraji nemůže být těžší skupina než kterou naši strži tentokrát měli. První velmi napínavá bitva byla proti akademikum z Chebu. Zápas byl velice vyrovnaný a nakonec jsme o gól soupeře porazili. Druhý zápas jsme sehráli proti lídrovi soutěže a vůbec se nedá říct, že jsme byli horším týmem. Kluci udělali velký kus práce. Je vidět, že nastavení tréninků, je dobré. Nakonec remíza a o jeden gól horší skóre nás poslalo do boje o 3. místo, kde jsme jasně přehráli borce z Tachova. Tachovští jsou vesměs mladší a jejich dny teprve přijdou. Nicméně v tomto zápase se pro větší prostor naplno ukázalo to, co se snažíme trénovat - hrát kreativně s rychlým přechodem do útoku a rychlým zakončením. Jsem rád, že naši kluci nezapadají do nějaké šedi přísného systému, který je i v tomto věku daleko více na škodu než k užitku.

White

FbC Plzeň white - FBŠ Slavia Plzeň 2:5 (1:1, 1:4)

Florbal Slavoj Tachov - FbC Plzeň white 6:6 (3:3, 3:3)

FbC Plzeň - USK Akademik Cheb 0:9 (0:4, 0:5)

Sestava: Balák - Friedrich, Mráz, Pejsar, Kříž, Výduch, Švarc, Samuel, Hanzlíček, Kaas Šimon

Komentář trenéra Aleše Řeřichy: ,,V sobotu odehráli strži white poprvé v této sezóně turnaj 1. koše. Sestava byla ovlivněna omluvenkami. Kluci hráli, na co měli. V prvním utkání jsme se do přestávky drželi statečně, druhou polovinu soupeř přidal a zaslouženě bral vítězství. Pro nás byl důležitější druhý zápas, kde jsme zpočátku měli jasně navrch, ale bohužel jsme nedokázali proměnit vyložené šance, což nás provázelo celým zápasem. Soupeř od druhé půle změnil způsob hry a hrálo se již vyrovnaně. I tak kluci ještě před koncem strhli vedení na svou stranu. V samém závěru byli naši hráči příliš pasivní a obdrželi vyrovnávací branku. Poslední utkání odehráli kluci bez nasazení a příliš odevzdaně, navíc se ještě před tím zranil náš brankář a poslední utkání odchytal se značným sebezapřením. Obraz hry i výsledek vyzněl naprosto jednoznačně pro soupeře. Turnaj však hodnotím pozitivně, kluci v bojích s kvalitními soupeři získali cenné zkušenosti. Děkujeme rodičům a také hráčům týmu blue za podporu.

Elévové black

Komentář trenérky Kristýny Svobodové: ,,V neděli 19.1. se konal turnaj elévů v Rokycanech. V prvním zápase jsme se utkali proti FBC Rokycany a i když byl stav po prvních pěti minutách 0:3 pro Rokycany, kluci se snažili až do konce. Minutu před koncem skóroval Adam Jeslínek a stav skončil 5:5. Druhý zápas proti Tlučné skončil bohužel prohrou 2:7. I po velkém úsilí kluci ve druhé polovině nestačili srovnat. Ve třetím zápase nastoupili proti Tachovu. Na klucích bylo vidět že už nemohou a za stavu 1:8 si balili věci domů, jelikož spoustu z nich zapomnělo, že máme zápasy čtyři. Poslední zápas proti Horškovskému Týnu skončil bohužel prohrou 14:2.

Elévové blue

Komentář trenéra Michala Brabce: ,,Modrý z našich týmů elévů zavítal v sobotu dopoledne do dalekých Domažlic. Po příjezdu nás čekal zápas proti Klatovům, který jsme poměrně s přehledem zvládli, téměř všichni si zvládli dát gól i vyzkoušet nově naučené kličky. Hned v zápětí následoval zápas proti domácím Domažlicím, do kterého jsme nevstoupili vůbec dobře a po chvilce prohrávali 2:0. Povedlo se nám ovšem zápas otočit a dokráčet si pro druhé klidné vítezství, které mělo i velmi tvrdý závěr. Jako poslední zápas nás čekal zápas proti Tachovu, který se nám bohužel už od samého začátku nedařil, soupěř ukázal kvality a vyhrál velkým brankovým rozdílem. Mám radost z druhé poloviny tohoto zápasu, kdy jsme se týmově zvedli a dokázali tuto polovinu zremizovat.

Elévové white

Komentář trenéra Jiřího Wintera: ,,V sobotu náš white tým odehrál první turnaj letošního roku a to rovnou v Plzni. Jelikož po Vánocích jsou všichni krásně odpočatí, mohli jsme do zápasů skočit plní energie. A to se taky stalo. Do prvního utkání jsme vstoupili s velkým odhodláním a chuť střílet góly, nesla ovoce. To bohužel po chvilce polevilo a my bojovali spíše sami se sebou. Do druhého zápasu jsme učinili nápravu a překvapili soupeře šesti rychlími góly. Gorily s námi nedokázaly udržet krok a podlehly velbloudům vysokým rozdílem. Turnaj jsme tak zakončili jednou výhrou a jednou prohrou. Do příště víme, co vylepšit.