Home > Články > A-tým první venkovní utkání nezvládnul, junioři stále 100%

A-tým první venkovní utkání nezvládnul, junioři stále 100%

Mužský tým nezvládnul utkání na hřišti Letky a i přes vyrovnaný průběh zápasu si odvážíme vysokou prohru. Junioři odehráli další 2 zápasy a nadále neztratili v kvalifikaci o CE ligu ani bod.

MUŽI A

⚔️ FBC Letka Toman Finance Group VS FbC Plzeň 9:3

Muže v sobotu čekal první výjezd sezóny. Vydali jsme se do nejvzdálenější destinace, Letka má domácí půdu až několik kilometrů za Opavou. Na zápas jsme přijížděli s cílem vyhrát, jelikož po prvních dvou kolech, která jsme odehráli na domácí palubovce, jsme měli na kontě 2 body. Soupeř byl na tom s bodovým ziskem ještě hůře, když si připsal 2 porážky.

Do zápasu jsme vstoupili dobře, vypracovali jsme si mnoho šancí a jedna z nich se v polovině první třetiny ujala. Bohužel jsme v průběhu zápasu začali dělat množství chyb a soupeř nekompromisně trestal každé přečíslení.

„Zlomový moment zápasu byl asi náš první gól, po kterém jsme přestali hrát. Do utkání jsme vstoupili poměrně dobře, byli jsme aktivní na balonku tak jak jsme chtěli, po dlouhé cestě to bylo potřeba, ale po tom prvním gólu jsme byli opaření a přestali hrát naší hru. Další zlom nastal ve druhé třetině, kdy jsme to nezvládli psychicky, byli jsme frustrovaní tím jak se nám nedařilo a prvky naší hry se úplně vytratily. Ve třetí třetině jsme hráli dlouho v šesti, trefili jsme dvě tyčky, bohužel se nám ale zvrat zápasu nepovedl. Soupeř efektivně zužitkoval svojí hru, hrál na brejky které jsme jim nabízeli a proto zaslouženě vyhrál“, hodnotí utkání Pavel Strejček.

A-tým tak potřebuje co nejdříve bodovat. První příležitost k tomu budeme mít v neděli, kdy na domácí palubovce přivítáme Florbal Chomutov.

SPOJENÍ JUNIOŘI

⚔️ Předvýběr.CZ Florbal MB VS Akademie FbC Plzeň & FBŠ Slavia 5:9
⚔️ FBŠ Gorily Plzeň VS Akademie FbC Plzeň & FBŠ Slavia 3:6

Junioři po prvním úspěšném víkendu, kdy se nám podařilo porazit doma Gorily a Wizards Praha, opět zabodovali. Nejprve jsme v sobotu vyjížděli na hřiště Mladé Boleslavi, tedy hlavního konkurenta v boji o přímý postup do CE ligy. Vstup do zápasu se nám nad míru povedl a již po 12 minutách zápasu jsme vedli 3:0. Soupeř se ale do zápasu dokázal vrátit, naše odpověď byla skvělá a dokázali jsme opět odskočit. Naši výhru pojistila poslední desetiminutovka, ve které jsme skórovali 3x a připsali si další výhru.

Nedělní derby bylo naopak mnohem vyrovnanější než se očekávalo, soupeř byl dobře namotivovaný a našim hráčům pobyt na hřišti dost znepříjemňoval. Naštěstí se nám povedlo ve třetí třetině překlopit zápas na naší stranu a soupeř už se na reakci nezmohl.

Spojený juniorský tým tak má na kontě ze 4 zápasů 12 bodů a netrpělivě vyhlíží příští víkend. V něm se totiž rozhodne, zda do CE ligy postoupíme z prvního místa, nebo budeme o tuto možnost dále bojovat.