Home > Články > Ženy

Ženy

Souhrn uplynulé sezony ženské složky.

Na začátku sezony se řešilo, kdo z trenérů převezme štafetu trénování ženské složky, která se po delší pauze připravovala opět vkročit na pole velkého florbalu. Volba nakonec padla na trenéra Marka Lukeše, pro kterého to měly být po trénování mládeže, první velké kroky jak v pětkovém, tak v ženském florbale. A dle našeho názoru v této nové disciplíně rozhodně uspěl.

,,Pro mě, jako trenéra, to byla obrovská výzva. Většinu holek jsem znal již z dřívějška a některé jsem poznal během mého působení jako rozhodčí. Čekala nás sezona v pražské 3. lize žen a s tím i spojená tvrdá práce nejen na trénincích. Důležité bylo především sehrát tým tvořený jak ženami, tak juniorkami, pro které byla tato sezona premiérou," uvedl své působení v ženském florbalu Mára.

Začátek sezony byl spíše hektický a v duchu seznamování se s novými soupeři a stylem hry. Dlouhou dobu se nám nedařil přechod do útoku a následné zakončení. O to víc jsme se na trénincích snažili a i když to občas skřípalo, dostali jsme se do fáze, kdy se nám začalo konečně dařit a porážet naše soupeřky. Mohli jsme se tak soustředit už jen na podávání vyrovnaných výkonů v každém zápase a zlepšení našeho herního projevu. ,,Myslím si, že diváci, kteří občas zavítali na naše utkání, se v žádném ze zápasů nenudili a naše hra je bavila."

Bohužel současná situace zabrzdila skvěle rozjetý finiš našich žen, které tak ve své první sezoně po letech obsadily 7. místo a vybojovaly si krásných 18 bodů.

,,Jsem rád, že jsem dostal tuto příležitost. Je jen veliká škoda, jakým způsobem byla letošní sezona ukončena. Zdraví ale máme všichni jen jedno a tak musí jít stranou i sport. I přes to, jak byla sezona krátká, jsem v očích a celkovém nasazení hráček viděl chuť bojovat o každý bod, každý míček a souboj. Neuvěřitelný posun, který tento tým dokázal, jak herně na hřišti, tak i mimo něj, mě naplňuje do další sezony obrovskou energii a věřím, pokud i nadále budu působit u tohoto týmu, že se vrátíme mnohem silnější a dravější a ukážeme, že i FbC Plzeň má svůj kvalitní ženský tým," zakončil své vyjádření Mára.


Partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal
MŠMT
M?stský obvod Plze? 3
M?stský obvod Plze? 1
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
BSJ Group
Autoprodej Šrámek
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Unihoc
Zone