Home > Články > Muži B

Muži B

Souhrn uplynulé sezony mužské rezervy.

Letošní sezóna byla ve znamení obměny kádru. Zdravé jádro tvořené zkušenými borci zůstalo. Několik kmenových hráčů však odešlo a nahradili je mladí perspektivní hráči, kteří do mužstva dobře zapadli. Sestava byla celkem široká a nestávalo se jako v minulých letech, že by rezerva na zápasy odjela v málo hráčích. ,,Několikrát jsme si mohli dopřát nevídaný luxus a odehrát utkání na kompletní tři pětky. Pro některé dříve narozené hráče doslova požehnání," představil nám v krátkosti sezonu trenér Aleš Řeřicha. Tréninky měly tento rok dobrou úroveň a v zápasech se borcům celkem dařilo. Bylo znát, že hráči mají chuť a hra je baví. ,,I když někteří tvrdí, že si stejně chodí zahrát jen na žízeň," směje se Aleš.

Začátek soutěže vyšel nad očekávání dobře. Výsledky z kraje sezony byly velmi dobré, po čtyřech zápasech nám v tabulce svítilo 9 bodů, což se dá označit jako ideální vstup do sezony. Společně s tím chodil na tréninky plný počet hráčů a navíc se skvěle začlenily nové posily.Poté přišel menší herní útlum. Bohužel listopad nám nevyšel výsledkově, především pak s těmi soupeři, se kterými jsme se prali v tabulce o lepší pozici. Porážky se Sokolovem či Vejprnicemi byly dle slov trenéra Jiřího Lavičky zbytečné a ztracené body jsme pak museli dohánět později v jiných zápasech. Naopak se silnými soupeři jako je Koterov, Slavia nebo Stod jsme hráli mnohem lépe - i když to tak výsledkově nemuselo vypadat, jelikož se v těchto zápasech většinou prokázala soupeřova větší herní a fyzická vyspělost.

Po novém roce byly výsledky zápasů špatné, když jsme uhráli pouze šest bodů. ,,Opět nás může mrzet výsledek s Vejprnicemi či Koterovem, které jsme bohužel nedotáhli do vítězného konce k bodovému zisku. Celkově vzato jsme mohli, respektive měli uhrát o nějakých osm až deset bodů více a být ve větším herním a výsledkovém klidu," postěžoval si Láva. Požadovaný klid nám zaručil až poslední zápas proti Sokolovu, který byl jako na houpačce. ,,Myslím, že se nám tento zápas velmi povedl, především po psychické stránce, kdy jsme vždy dokázali soupeři odskočit a dovést zápas do vítězného konce." I díky tomuto zápasu jsme nakonec završili sezonu 23 body a celkovým šestým místem tabulky. ,,Na konci sezóny jsme si zase spravili chuť. Jak se říká konec dobrý, všechno dobré," doplnil Aleš.

V několika utkáních nastoupili i naši nadějní junioři. U některých kluků to byla první zkušenost v mužské kategorii. Mladíci ukázali své kvality a do mužského béčka přinesli svěží vítr. Jedním z nich byl také syn jednoho z hrajících trenérů, Vojta Řeřicha, který si poprvé mohl v zápase pinknout se svým tátou. Teď už jen počkat na Honzu, který bude tento rok hrát za naše dorostence.

Jako jediný tým FbC stihla mužská rezerva svoji soutěž dohrát až do konce. ,,Nejprve jsme si celkem naštvaně říkali, proč letos končíme už v březnu. V té době ovšem nikdo netušil, že soudruzi v Číně zřejmě někde udělali chybu a v konečném důsledku budou všechny nejen florbalové soutěže předčasně ukončeny. Přesto hodnotím tento ročník určitě pozitivně. Myslím si, že v béčku je dobrá parta a na turnajích jsme si užili i spoustu zábavných neflorbalových zážitků. To myslím potvrdí i kapitán našeho elitního A týmu Tojby, který měl tu čest si s námi zahrát a nasát atmosféru na vlastní kůži. V neposlední řadě musím vyzdvihnout našeho skvělého hrajícího trenéra Jirku Lávu Lavičku, který velmi svědomitě připravoval tréninky a snažil se do nás vpravit alespoň nějaké florbalové dovednosti. Věříme, že nás povede i v sezóně příští, která jak všichni doufáme, proběhne již v normálním režimu," zakončil svůj souhrn Aleš.

,,Celkově, i přes šesté místo v tabulce, hodnotím sezonu kladně a to z toho důvodu, že jsme v zápasech netahali za až tak kratší konec jako v sezoně minulé. V každém zápase jsme si vypracovali několik gólových příležitostí a pokud bychom jich proměnili alespoň polovinu, byli bychom v tabulce úplně jinde. Bohužel to je taková naše dlouhodobá nemoc, netýká se jen poslední sezony," shrnul Jirka. Bohužel, tato střelecká impotence se netýkala pouze této kategorie, jak naši fanoušci jistě vědí. ,,Dalším nedostatkem v naší hře byl nedůraz před bránou, kdy jsme bohužel také obdrželi mraky gólů, kterým šlo zabránit. Velkým pozitivem byl určitě náš systém obranné hry a hra v oslabení."

Trenéři hodnotí proběhlé tréninky velmi dobře: ,,Většina z nich měla to, co mít měla. Hráči chodili v dobrém počtu, plnili co měli a tréninky měly dobré tempo. Jsem také rád, že sami hráči přišli s tím, že by chtěli trénink navíc, který by nám určitě pomohl po fyzické stránce a proto doufám, že se nám podaří vyjednat jej do příštího roku," prozradil Láva plán do příští sezony.

Během sezony proběhlo několik přátelských utkání s týmem Forsee, kterým prostřednictvím tohoto článku trenéři děkují: ,,Doufám, že v tom navážeme i do další sezony," hodil Láva pomyslnou rukavici.

Partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal
MŠMT
M?stský obvod Plze? 3
M?stský obvod Plze? 1
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
BSJ Group
Autoprodej Šrámek
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Unihoc
Zone