Home > Články > Brno Open Game 2021

Brno Open Game 2021

První letní turnaj je za námi

Minulý víkend si téměř osmdesátičlenná výprava velbloudů zajela do Brna na svůj první letní turnaj v tomto roce. Přinášíme Vám vyjádření trenérů, kteří se s námi podělili o své dojmy.

Mladší žáci blue

Vyjádření trenéra Michala Brabce: ,,Blue tým mladších žáků byl nalosován do silné skupiny A a my se tak mohli těšit na srovnání s nejlepšími týmy u nás. Do prvního zápasu s Gepardy Brno jsme vstoupili s nadšením z toho, že po půl roce opět hrajeme ostrý zápas. Rychle jsme se dostali do vedení a i přes zhoršení naší hry v druhé polovině zápasu jsme si došli pro výhru. Druhý čtvrteční zápas s Tatranem už pro nás ovšem výsledkově úspěšný nebyl. Prohra 1:11 sice vypadá vysoce, nicméně zápas jsme neodehráli špatně. Nasazení až do konce, spousta vypracovaných šancí, ale i množství zbytečných chyb a prohraných rychlostních soubojů. Zápas nás jednoznačně naučil, že na hřišti nebudeme mít tolik času a musíme být přímočařejší a hladovější po gólech. Během brzkého pátečního zápasu jsme se Vítkovicím dlouho drželi na dostřel, v druhé polovině už ale vítkovičtí hráči náskok zvýšili a zápas se zastavil na skóre 2:7. Problém nám dělal hlavně pohyb hráčů soupeře a naše neschopnost spolu komunikovat. Do posledního zápasu s pražskými Black Angels jsme šli s tím, že pokud nechceme hrát opět v osm ráno, musíme vyhrát. A tak to vypadalo i na hřišti. Dařilo se nám takřka vše, v čem jsme chtěli být dobří. Většinu zápasu jsme byli mnohem lepším týmem, ale abychom mohli takovému týmu dát větší množství gólů, musíme se ještě naučit pracovat se zahuštěným prostorem před soupeřovo brankou. Nakonec po několika smolných situacích jsme zápas prohráli 2:3 a skupinu tak ukončili na čtvrtém místě.

Ranní zápas předkola proti Husovicím jsme ovládli v poměru 21:1. Po obědě jsme sehráli zápas se Záhorskou Bystricou a bohužel, než jsme si opět zvykli na to, že nám soupeř nebude nechávat moc prostoru pro chyby, byl konec zápasu. Odehráli jsme naprosto odlišné utkání než den předtím s Black Angels, a paradoxně jsme v důležitém play-off zápase nebyli dobří v ničem. Skóre 2:7 sice odpovídá průběhu zápasu, ale nikoliv tomu, na co náš tým měl a mohl zahrát. Turnaj byl skvělý, tým byl několik dní spolu pohromadě a konečně jsme si mohli zahrát ostré zápasy. Jsem nesmírně rád za skupinu, ve které jsme odehráli velmi kvalitní zápasy, které nás posunou dopředu a kde se za výsledky určitě nemusíme stydět. Škoda jednoho zápasu v play-off, věřím, že tento tým mohl dojít mnohem dál a odehrát ještě několik zápasů s kvalitními soupeři, kde bychom získali další cenné zkušenosti."

Mladší žáci white

Vyjádření trenéra Jiřího Wintera: ,,Čtvrtek a pátek byly podle rozpisu připraveny zápasy ve skupinách, nás čekaly dva brněnské týmy, jeden pražský a Jablůnkov.

Los nebyl pro naše kluky úplně přívětivý, s Jablůnkovem i s Troopers Brno jsme si moc nevěděli rady. Na soupeřích bylo vidět, že mají odehráno daleko více zápasů než naši kluci. V zápasech jsme se tak zaměřili na naše hlavní problémy a ty jsme zlepšovali.
S pražskými Fbš Bohemians jsme zahráli poměrně hezký zápas. Na klucích byla vidět mírná nervozita a trocha nejistoty na hokejkách, ale po ujasnění si společného cíle jsme chytli za jeden provaz a šlápli do toho na plno. Výsledek zápasu určil jasnou výhru pražského týmu 9:0, to ale rozhodně nevypovídá o tom, co se na hřišti dělo. Je velká škoda, že jsme nedokázali některých z našich silných momentů využít a dát gól. Věřím, že to by nás nakoplo ještě více a výsledek zápasu by tak více vypovídal odehranému zápasu.
Tím se tak dostávám k poslednímu zápasu ve skupině s Židenicemi. Zápas jsme zaslouženě pohráli 4:2, což mě dost mrzelo. Nesoustředili jsme se totiž na naše silné stránky, čehož soupeř využil.

V předkole play-off jsme narazili na další brněnský tým, Hornets. A ty jsme jednoznačně přejížděli, bohužel jenom prvních 5 minut. V těch jsme soupeři prakticky nepůjčili balón a z toho jsme vytěžili dva góly. Zbytek zápasu pak byl naprosto vyrovnaný a to jsme si způsobili sami. I přesto jsme zápas dotáhli do vítězného konce, kdy jsme v poslední minutě rozhodli gólem na 3:2.
Naši cestu pak zakončili Vítkovice v prvním kole play-off. Tento zápas byl poměrně jednoznačný. Na Vítkovicích bylo vidět, že mají natrénováno daleko více než my a nenechali se námi rozhodit.

Z turnaje si tak tým white odváží pouze jednu výhru. Z mého pohledu ale kluci odehráli tři a půl kvalitních a vyrovnaných zápasů, které můžeme využít v trénování. Kluci si vyzkoušeli, jaké je to hrát pod tlakem vyřazovacích soubojů a jaké je to být na pár dní od rodičů. Bylo na nich vidět, že si turnaj užívají a že se v týmu cítí dobře. Turnaj tak z tohoto hlediska byl docela úspěšný."

Starší žáci

Vyjádření trenéra Vojtěcha Kuneše: ,,Na turnaj do Brna jsme s kategorií starších žáků vyrazili s cílem zahrát si co nejvíce zápasů, jelikož pauza byla opravdu dlouhá a poslední soutěžní zápasy byly odehrány v září minulého roku. V prvním zápase jsme narazili na Pražské Tigers a zaslouženě v něm podlehli 0:4. Na hráčích byla znát dlouhá zápasová pauza, která se podepsala na našem výkonu. Propadli jsme ve všech herních dovednostech, včetně pohybu bez balonku a zaslouženě prohráli. Bezprostředně po zápase jsme si společně stanovili jednotlivé cíle, které jsme chtěli po celý turnaj plnit. V druhém zápase na nás čekal soupeř z Brna. Po urputném boji a naši zlepšené komunikaci na hřišti se nám podařilo soupeře přetlačit v poměru 3:2. Třetí zapas ve skupině jsme podstatně zlepšili svůj výkon a v poklidu si došli pro vítězství 6:1 proti soupeři z Bystřice nad Perštejnem. Poslední zápas skupiny byl opět proti soupeři z Brna, tentokrát proti Hattrick Brno B. Náš zlepšený výkon nám pomohl získat potřebné tři body ve velice vyrovnaném zápase. Ve skupinové fázi jsme skončili na třetím místě a v prvním kole play-off na nás čekali Buldogs Brno Orange. Tomuto utkání předcházelo několik kuriózních situaci, například, že náš gólman neměl ještě 5 minut před zápasem kompletní výstroj. Naštěstí se nám všechny komplikace podařilo vyřešit a po jednom z nejlepších výkonů na turnaji jsme postoupili dále. Jako další se nám do cesty postavili opět pražští Tigers, které jsme znali jíž ze skupiny. Bohužel jsme ve vyrovnaném utkání podlehli dobře hrajícímu soupeři 2:4, což znamenalo náš konec v turnaji. Nutno podotknout, že naše výkony v jednotlivých zápasech měly vzestupnou tendenci a dařilo se plnit i turnajové cíle, hlavně v podobě komunikace. Za což hráči zaslouží pochvalu. Za turnaj v Brně jsme s trenéry velice vděční, protože nám ukázal slabé stránky naši hry a můžeme na nich začít pracovat. Na druhou stranu hodnotím turnaj jako podařený a hráči zaslouží pochvalu za progres předvedený v průběhu turnaje. Máme na čem pracovat a celkové cíle do sezóny nebudou malé, proto věřím, že se podaří na tento turnaj navázat v tréninkové činnosti, odstranit nedostatky a zlepšit naše silné stránky. Uvidíme se na tréninku!!"

Dorostenci

Vyjádření trenéra Jaromíra Täubera: ,,Družstvo dorostenců jelo na turnaj převážně s rozvojovými cíli. Tomu napovídalo i složení týmu, kdy jsme vyráželi téměř pouze s hráči ročníku 2005. Bohužel hned v počátku turnaje došlo ke zraněním (v jednom případě obnovenému) dvou našich klíčových hráčů, což prostě v dalším průběhu muselo být znát. Nechceme být ale alibisti. Turnaj nám ukázal na čem pracovat a zároveň v čem je naše síla. Sehráli jsme zápasy s několika top týmy, kdy zejména utkání proti Panthers Praha bylo dle mého ve velmi vysokém tempu a sneslo měřítka dospělého florbalu. Na druhou stranu mezi slabší musím zařadit všechna tři utkání proti papírově slabším týmům, která jsme prostě nezvládli a není nač se vymlouvat. Chyběla nám v nich především efektivita řešení, nikoli pouze ve finální fázi. Často jsme se dostávali do těžkých situací, což bude do budoucna v seniorském florbale problém. Do sezony je před námi několik výzev, které nám turnaj ukázal. Není to nic nedosažitelného a je to podle mě přirozený přechod do dospělého florbalu. Za celou početnou výpravu jsem pak s turnajem spokojený, věřím, že si to všichni po dlouhé době užili."

Junioři

Vyjádření trenéra Václava Michálka: ,,Letní turnaj, který byl primárně brán jako rozlučkový s ročníky 2002, se díky příchodu nového trenéra a výjimky startu hráčů ročníků 02 do juniorské sezóny změnil na turnaj, který má ukázat největší herní nedostatky. Na turnaji jsme odehráli pět zápasů s různorodými soupeři - ať už s nováčky juniorské soutěže, turnajovými týmy či družstvy, které braly turnaj jako přípravu na novou sezónu. Do každého zápasu jsme nastoupili s cíli, které jsme si nastavili a na kterých chceme do sezóny zapracovat. Brněnský turnaj musím hodnotit kladně, ne z hlediska výsledků, ale primárně z hlediska rozvoje hráčů a přiznání si našich herních nedostatků na kterých chceme pracovat. Mám radost, že většina hráčů na turnaji prozřela a uvědomila si herní i individuální nedostatky. V současné době je na každém z hráčů, jak k tomu přistoupí a bude na začátek sezóny připraven."

Fotogalerie Brno Open Game 2021

Partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal
NSA
M?stský obvod Plze? 3
M?stský obvod Plze? 1
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
BSJ Group
Autoprodej Šrámek
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Unihoc
Zone